Építkezéseknél még mindig sok helyen alkalmaznak fát, akár rejtett, akár látható helyeken. Sőt: számos építményt teljes egészében fából húznak fel. Azonban mielőtt bármilyen kivitelezésre megrendelést adunk otthonfelújításkor vagy építkezéskor, érdemes tájékozódni a hivatalosan fűrészárunak hívott fa építészeti alapanyagok fajtáiról, tulajdonságairól és kezeléséről.
Keresés
6 találat a(z) "Fagerenda" kifejezésre
A fa mint építőanyag körülbelül az emberiséggel egyidős. Már az őskori leletek közt is találhatók facölöpökre épült házak, de az ókorban is népszerű eszköze volt az építkezéseknek.
Ha már állnak a falak, jöhet a ház éke, a tető. Nem kevesebb szerepe van a leendő otthonunkban, mint hogy megvédjen minket az időjárás viszontagságaitól, megóvja az épület többi részét, a belső tereket. Hogy ezeket a feladatokat meddig tudja professzionálisan ellátni, attól függ, milyen minőségűre építjük meg.
Az építkezés tervezésekor sokat halljuk a födém szót, ennek ellenére nem biztos, hogy mindenki számára egyértelmű, mit értünk alatta, mi a funkciója, és a ház építésekor melyik típusa a legideálisabb számunkra. Cikkünkben ezeket az információkat szedtük össze.
Fával az ember az ősidők óta dolgozik, és igen régre nyúlik vissza az építkezésben való felhasználása is. Megújuló forrás, ami ráadásképp sokoldalúan formálható is. Kívül-belül egyaránt használható, kerítés, tető, parketta is készíthető belőle. Az egyik legfontosabb funkciója az építészetben mégis talán a tartó funkció, melyet leginkább gerenda formájában lát el.
Az északi országokból származó lakberendezési trendek a világ minden táján meghatározzák lakásaink belső tereit. Természetesség, letisztult otthonosság, elegáns egyszerűség és kényelem jellemzi ezeket a beltereket. De hogyan teremthető meg az igazi skandi otthon? Ehhez adunk segítséget ebben a cikkben.