Csak a megfelelően elvégzett gletteléssel lesz egyenletes és sima a fal felülete. Ezért nem mindegy, milyen anyagokat használsz.
Építőanyag
Akár szigetelőanyagot, akár nyílászárót, akár más építőanyagot szeretnél beszerezni webáruházunkban, segítünk!
Amikor építkezésbe fogunk az egyik kardinális kérdés, miből készüljön a ház. Vagyis mi lesz a tégla anyaga és típusa. Ez azt is meghatározza, hogy kell-e hőszigetelő rendszer az épületre.
Melyik az a két építőanyag, aminek a népszerűsége töretlen, és vetekszik az első helyért? Nos, az Ytong és a Silka.
Ha új házat építünk, vagy a meglévő bővítjük, a legfontosabb döntés a falazóanyag kiválasztása. Az Ytong téglák neve ma már ismerősen hangzik, hiszen egyre népszerűbb, egyre többen tapasztalják meg előnyös tulajdonságait.
Mi a különbség a válaszfaltégla és a falazó tégla között? Melyik kerámiatéglának és tégla típusnak mi a szerepe? Melyiket milyen téglafalazat készítéséhez használjuk? Ezt kell tudni tégla vásárlás előtt.
Az építkezéseknél számos területen kiválthatjuk a hagyományos betont egy korszerűbb alapanyaggal, a szárazbetonnal.
A szilikonos kötő- és tömítő anyagok rövid idő alatt terjedtek el és váltak népszerűvé az építőiparban.
OSB lapok különleges helyet foglalnak el az építőanyagok között, mert minden olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek a felhasználók számára kedvezőek.
A finom szemcséjű kvarchomokot nem csak a térkövezéshez, hanem építőanyagok bekeveréséhez is használhatjuk.
Rendkívül sokoldalú építőanyag az Ytong falazóelem, az egész világon elterjedt, ám több tévhit is kering róla. Ezeket szeretnénk eloszlatni.
Építkezéseknél még mindig sok helyen alkalmaznak fát, akár rejtett, akár látható helyeken. Sőt: számos építményt teljes egészében fából húznak fel. Azonban mielőtt bármilyen kivitelezésre megrendelést adunk otthonfelújításkor vagy építkezéskor, érdemes tájékozódni a hivatalosan fűrészárunak hívott fa építészeti alapanyagok fajtáiról, tulajdonságairól és kezeléséről.